Přidejte se
Voda je dar pro všechny, ať mluví jakkoliv a tahle kašna pod ochranou vodní víly, co stávala na jejím vrcholu, je holdem a oslavou života.

…ne každé město se může chlubit pohádkovou kašnou. My jsme ji měli a už to zapomínáme. Chodíme okolo a nevšímáme si jí. Pojďte s námi dát ostatním vědět, že fontána je také jejich a že se jich všichni ptáme, zda by tam chtěli nějaké sochy zase vidět. Nechme naše okolí zamyslet se nad pojetím tohoto pomyslného středu města. Vše, čím přispějete, přidáme do galerie , časem uspořádáme přednášku či happening a později třeba veřejnou sbírku.Věříme, že získá-li kašna ztracený zájem, dočkáme se i soch, které kašnu nedobrovolně opustily..

Jak se přidat

Každý, komu je líto, že děčínská kašna je ochuzená a líbí se mu náš záměr, může se přidat třeba zasláním vzpomínkové fotografie šedesát let staré, kterou ještě nikdo neviděl, nebo třeba i kraťounkou povídkou či příběhem spojenými s kašnou, pohádkou, inspirovanou tajemnou legendou vyobrazenou sochami.. Anebo dětským obrázkem, kde fantazie ukazuje dospělým, co již sami nejsou schopni vidět.. Zkrátka jakkoliv a v jakémkoliv rozsahu se přidejte a příspěvky zasílejte na e-mail: obnovmekasnu@gmail.com

Pro školáky

Holky a kluci, co rádi kreslíte a malujete, prohlédněte si obrázky soch z kašny a nechte se unést fantazií a nakreslete Vaši představu. Je jedno, zda tužkou, pastelkami nebo temperou. Může to být třeba komiks příběhu, který mohl být inspirací pro architekta Weyra, nebo třeba jinou podobu sochy, kterou byste rádi na kašně časem viděli… Své práce nezapomeňte pojmenovat a uvést (chcete-li) své jméno, věk… školu.. Ať víme, koho oslovit při výběru na výstavu.